Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
moderný ekologický dom domácnost
Foto: ilustračné, GettyImages
19. mája 2022 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Dotáciu na tepelné čerpadlo a kotol na biomasu získalo vyše päťtisíc domácností

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) v najbližších dňoch doručí domácnostiam 4 696 poukážok na tepelné čerpadlá a 307 poukážok na kotly na biomasu.

Vydané poukážky sú platné osem mesiacov, dovtedy by mali domácnosti zariadenia nainštalovať. Informovala o tom SIEA.

Záujem o podporu

Domácnosti mohli žiadosti o poukážky podávať v pondelok 16. mája od 15. hodiny. Podávanie žiadostí bolo uzatvorené počas 11 minút, kedy záujem o podporu presiahol vyčlenenú sumu 15 miliónov eur.

Podľa množstva nevyužitých prostriedkov bude zrejmé, koľko voľných financií bude z projektu Zelená domácnostiam k dispozícii pre ďalšie dva druhy podporovaných zariadení, ktorými sú solárne kolektory a fotovoltické panely,“ dodala SIEA.

Bratislavský kraj tiež

V podpore inštalácií malých obnoviteľných zdrojov v domácnostiach bude SIEA pokračovať aj v budúcnosti prostredníctvom Programu Slovensko, ktorý sa momentálne pripravuje.

Na zariadenia na využívanie obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach je v programe vyčlenených vyše 100 miliónov eur. Časť prostriedkov budú môcť využiť aj domácnosti z Bratislavského samosprávneho kraja.

OZE zariadenia

Vďaka podpore z národného projektu Zelená domácnostiam pribudlo od roku 2015 na Slovensku vyše 36-tisíc zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Domácnosti pri nich využili poukážky v hodnote 76 miliónov eur.

Projekt Zelená domácnostiam je financovaný z európskych zdrojov prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia, ktorý v decembri 2023 skončí.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.