Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. augusta 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Dopyt po benzíne v USA minulý týždeň opäť klesol

Dopyt po benzíne v USA minulý týždeň opäť klesol, a to aj napriek poklesu cien na čerpacích staniciach. Vyplýva to zo správy SpendingPulse, ktorú zostavuje MasterCard Advisors, divízia spoločnosti MasterCard. Priemerný dopyt po benzíne oslabil v týždni končiacom sa 19. augusta medziročne o 4,2 %. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom dopyt klesol o 0,8 %.

Za posledné štyri týždne sa znížila spotreba benzínu v USA v medziročnom porovnaní o 3,8 %. Priemerná maloobchodná cena benzínu klesla v porovnaní s predchádzajúcim týždňom o 4 centy na 3,59 USD za galón. „Pod nízky dopyt počas posledných dvoch mesiacov sa mohla podpísať vysoká nezamestnanosť, neisté ekonomické prostredie a ceny benzínu o 30 % vyššie ako pred rokom,“ uvádza MasterCard Advisors vo svojej správe.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.