Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. apríla 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Doprava bez emisií

  • Vznik efektívnej komunikačnej platformy medzi verejnou správou, vzdelávacími inštitúciami, podnikateľskými subjektmi a zahraničnými partnermi,
  • Podpora rozvoja konkurenčného prostredia na trhu s elektromobilitou v SR,
  • Spolupráca s odbornými organizáciami,inštitúciami a podnikateľmi na Slovensku a v zahraničí,
  • Zastupovanie elektromobility ako nového priemyselného odvetvia.

Vytvorili sme efektívnu platformu pre komunikáciu a spoluprácu medzi verejnou správou, vzdelávacími inštitúciami, podnikateľskými subjektmi a zahraničnými partnermi. Rozhodnutie iniciovať a podieľať sa na príprave zásadných materiálov, legislatívy a projektov v záujme rozvoja elektromobility viedlo k založeniu asociácie. Uvedomujeme si, že spolu môžeme dosiahnuť viac pre budúcnosť efektívnej a ekologickej automobilovej dopravy,“ uvádza v spoločnom vyhlásení asociácia, ktorá združuje spoločnosti MyENERGY, Slovenské elektrárne, člen skupiny Enel, Západoslovenská energetika, člen skupiny E.ON, Východoslovenská energetika, člen skupiny RWE a Schrack Technik.

Slovensko, ale ani mnohé okolité krajiny dnes často nie sú pripravené rozvíjať dopravnú infraštruktúru pre elektrické vozidlá napriek tomu, že svetové automobilky ich už od minulého roka uvádzajú na trh a ekologické vozidlá s nulovými emisiami jazdia už aj na našich cestách. Až na pár výnimiek v najväčších slovenských mestách pre intenzívnejší rozvoj ekologickej dopravy chýbajú dobíjacie stanice. Presnejšie, chýbajú jasné pravidlá pre to kde, s akou hustotou a aké typy nabíjacích staníc pre elektromobily je potrebné postaviť. Absentujú tiež pravidlá pre ich výstavbu s ohľadom na prehustenú statickú dopravu pre klasické vozidlá. Otvorenou otázkou ostáva podpora elektromobility nefinančnými stimulmi alebo vznikom tarify na odber elektrickej energie pre účely ekologickej dopravy.

SEVA je otvorená vstupu ďalších členov. Všetci, ktorí chcú pomôcť rozvoju emobility, môžu nájsť informácie o podmienkach členstva a možnostiach spolupráce na internetových stránkach www.seva.sk. SEVA tu bude zverejňovať  informácie o organizovaných seminároch, školeniach a konferenciách, spolu s  tematickými analýzami, štúdiami a posudkami.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.