Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. novembra 2017 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Donald Trump chce, aby koncern Saudi Aramco kótoval akcie na burze v New Yorku

Predstavitelia Saudskej Arábie zvažujú uvedenie akcií spoločnosti Saudi Aramco na burzu už od minulého roka. V prípade, že tak urobia, bude to jedno z najväčších IPO v histórii, keďže Saudi Aramco je najväčším producentom ropy na svete.

Spoločnosť podrobnosti k plánom uvedenia svojich akcií na burzu zatiaľ nezverejnila. Iba v októbri uviedla, že celý proces plánuje zrealizovať v roku 2018.

Uvedenie akcií Saudi Aramco na burzu je považované za základ ambicióznych plánov známych ako Vízia 2030, ktoré Saudská Arábia predstavila minulý rok a ktoré by mali krajine pomôcť diverzifikovať ekonomiku a zbaviť ju tak vysokej závislosti od vývozu ropy. Súčasťou plánov je aj výrazné zvýšenie investícií do sektora cestovného ruchu.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.