Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

Domspráv vráti odberateľom tepla v Michalovciach za vlaňajšok spolu 400.000 eur

Cieľom spoločnosti naďalej je, ako informuje na oficiálnej webovej stránke mesta, hospodárna výroba a rozvod tepelnej energie, bezporuchová dodávka tepla a teplej úžitkovej vody a realizácia opatrení, ktoré prispejú k znižovaniu výrobných nákladov, a tým aj ceny tepla v Michalovciach.

Domspráv má v prenájme energetické zariadenia mesta od roku 1996. Nájomný vzťah mal byť ukončený ešte v decembri 2016. Michalovská samospráva však spoločnosti predĺžila zmluvu o prenájme do konca tohto roka z dôvodu neukončeného procesu verejného obstarávania na uzatvorenie novej zmluvy.

Mesto ako vlastník plánuje aj v tomto roku investovať do tepelného hospodárstva. V rámci kapitálových výdavkov aktuálneho rozpočtu vyčlenilo v tejto súvislosti na rekonštrukciu a spracovanie projektovej dokumentácie spolu 350.000 eur. Ako TASR informovala hovorkyňa radnice Iveta Palečková, s prácami by sa malo začať v júni. „Potrubia musia byť uložené do konca augusta a terénne úpravy podľa počasia do konca septembra – októbra,“ vysvetlila.

Rekonštrukciu teplovodov podľa jej slov realizuje firma, ktorá vzíde z verejnej obchodnej súťaže. Tá sa vypisuje každý rok na plánovaný úsek. „To, ktorá časť sa bude realizovať, navrhuje správca, teda Domspráv, s.r.o., na základe technického stavu trás, ktorý je určený množstvom porúch na potrubí,“ uzavrela s tým, že v uplynulom roku investovalo mesto do tepelného hospodárstva viac ako 307.000 eur.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.