Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

Domspráv vráti odberateľom tepla v Michalovciach za vlaňajšok okolo 390.000 eur

Podľa jeho ďalších slov sa tieto financie obyvateľom vrátia cez ich správcu do konca mája. „Bežnej štvorčlennej rodine žijúcej v trojizbovom byte sa tak, ako aj za rok 2016, vráti do rozpočtu v priemere asi 30 až 50 eur v závislosti od výšky zálohovej platby,“ uviedol s tým, že v nadchádzajúcom období zostáva ich cieľom okrem iného hospodárna výroba a rozvod tepelnej energie, bezporuchová dodávka tepla a teplej úžitkovej vody.

Správcom tepelného hospodárstva v Michalovciach je táto spoločnosť už od roku 1996. Nájomný vzťah mal byť ukončený ešte v decembri 2016, michalovská samospráva však spoločnosti predĺžila zmluvu o prenájme do konca minulého roka z dôvodu neukončeného procesu verejného obstarávania na uzatvorenie novej zmluvy.

„Mestské zastupiteľstvo 7. novembra 2017 svojím uznesením č. 333 schválilo predĺženie nájomnej zmluvy o prenájme energetických zariadení mesta Michalovce pre nájomcu spoločnosť Domspráv s.r.o. – byty, teplo a iné služby do 31. decembra 2019 s následným podpísaním dodatku k nájomnej zmluve,“ informovala TASR v tejto súvislosti hovorkyňa radnice Iveta Palečková.

Mesto v tomto roku vyčlenilo podľa jej ďalších slov do tejto oblasti 200.000 eur. „Plánujú sa rekonštruovať teplovodné trasy od kotolne na Sídlisku SNP 2 po blok A6 a trasa od kotolne SNP 1 po blok A3,“ priblížila plány. Vlani investovala samospráva do opráv teplovodov takmer 250.000 eur. Realizovala ich v troch trasách na sídliskách Východ a Juh.

Copyright © TASR 2018

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.