Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. februára 2018 Ostatné od Energia.skTASR

Domácnosti z BSK sa môžu 27. februára uchádzať o podporu na malé OZE

V 20. kole budú vydané poukážky v hodnote 770.000 eur. Nasledovať bude kolo určené iba pre kotly na biomasu v mimobratislavských regiónoch, ktoré bude vyhlásené 13. marca 2018 s alokáciou 2,35 milióna eur.

V 19. kole projektu Zelená domácnostiam vydala SIEA 1086 poukážok na inštaláciu zariadení určených na výrobu tepla v mimobratislavských regiónoch. Príspevky získali domácnosti na 487 slnečných kolektorov, 436 tepelných čerpadiel a 163 kotlov na biomasu. Do 30 dní od vydania musia domácnosti poukážky spolu so zmluvami odovzdať zhotoviteľom. Na ich využitie a podanie žiadostí o preplatenie majú 3 mesiace. Záujem o príspevky prekročil v tomto kole vyčlenenú čiastku 2,35 milióna eur o 10 % po 8. minúte od spustenia. Vzápätí sa kolo uzatvorilo a systém žiadosti vyhodnotil.

Ďalšie kolá pre mimobratislavské regióny plánuje SIEA vyhlásiť v prvom polroku, nakoľko v roku 2018 pilotný projekt končí. Termíny nasledujúcich pripravovaných kôl SIEA zverejní v najbližších týždňoch. Od apríla budú k dispozícii poukážky v hodnote minimálne 6,35 milióna eur.

Do konca januára 2018 bolo preplatených 11.666 poukážok v celkovej hodnote viac ako 25,8 milióna eur. V súčasnosti SIEA pripravuje pokračovanie projektu Zelená domácnostiam tak, aby bolo možné od roku 2019 využiť ďalšie prostriedky vyčlenené na podporu využitia obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach.

Copyright © TASR 2018

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.