Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Solarny panel
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: GettyImages
13. marca 2020 Obnoviteľné zdroje OZESlnečná energia od Energia.skSITA

Domácnosti si 700-tisíc eur na fotovoltické panely rozdelili za 36 minút

Ostatné kolo projektu Zelená domácnostiam II uzatvorila Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) po necelých 36 minútach, keď záujem o podporu prekročil vyčlenenú čiastku 700-tisíc eur. „Vydali sme 492 poukážok na inštaláciu fotovoltických panelov. Podobne ako v predchádzajúcich kolách na fotovoltické panely, aj teraz poukážku získali takmer všetci žiadatelia,“ uviedol pre agentúru SITA komunikačný manažér SIEA Stanislav Jurikovič.

Na inštaláciu fotovoltických panelov majú teraz domácnosti tri mesiace. Žiadosť o preplatenie poukážok vydaných v tomto kole je nutné podať do 10. júna 2020. „Momentálne evidujeme viac ako 1 700 platných poukážok na fotovoltické panely v celkovej hodnote viac ako 2,4 milióna eur. Preplatené už boli poukážky k 1 170 inštaláciám fotovoltických panelov za viac ako 1,7 milióna eur,“ uviedla generálna riaditeľka SIEA Alexandra Velická.

Aktualizácia systému

Aktuálne je pre všetky štyri druhy zariadení vydaných viac ako 8 600 platných poukážok v hodnote takmer 17,5 milióna eur. Ďalšie kolo určené pre fotovoltické panely bude podľa zverejneného harmonogramu vyhlásené 21. apríla 2020. V najbližšom kole bude možné 24. marca 2020 požiadať o poukážky na tepelné čerpadlá v celkovej hodnote 1,5 milióna eur.

Momentálne SIEA pripravuje aktualizáciu informačného systému, ktorá by mala v druhom štvrťroku umožniť vytváranie zásobníka elektronických žiadostí na dlhšie časové obdobie. V súvislosti s výskytom koronavírusu na Slovensku pracujú konzultačné centrá NP Zelená domácnostiam od 11. marca 2020 do odvolania v obmedzenom režime. „Centrá sú pre verejnosť uzatvorené, naďalej však vybavujú požiadavky klientov telefonicky, elektronicky a dokumenty doručené poštou,“ konštatoval Jurikovič.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.