Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. októbra 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Domácnosti môžu dostať z EkoFondu na nákup auta s pohonom CNG 2000 eur

Slovenský plynárenský priemysel (SPP), a.s., a EkoFond, n.f., prichádzajú prostredníctvom špeciálneho grantového programu pre nepodnikateľov – zákazníkov SPP zo segmentu domácností s možnosťou získania až 2000 eur na kúpu nového motorového vozidla s pohonom CNG.

„EkoFond na podporu predaja CNG vozidiel pre domácnosti vyčlenil 100.000 eur,“ uviedla na dnešnom stretnutí s novinármi správkyňa Ekofondu Eva Guliková. Príspevok získa prvých 50 záujemcov, pričom termíny uzávierok žiadostí sú vždy k 15. dňu v mesiaci.

Informovala zároveň, že zákazníci SPP – domácnosti pri kúpe vozidla s pohonom CNG môžu okrem grantového príspevku od EkoFondu vo výške 2000 eur získať aj zľavu na nákup nového auta s pohonom na CNG od predajcov – partnerov projektu vo výške do 5300 eur. Ziskom je podľa nej aj 50-% úspora nákladov na palivo počas prevádzky automobilu.

EkoFond založil Slovenský plynárenský priemysel, a. s., vo februári 2007 za účelom podpory projektov v oblasti energetickej efektívnosti.

Slovenský plynárenský priemysel, a. s., je nadnárodná energetická spoločnosť, ktorá nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku SR (51 %) a spoločnosť Slovak Gas Holding B.V. (49 %), konzorcium spoločností E.ON Ruhrgas AG a GDF SUEZ.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.