Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zasuvka - SITA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: elektrická zásuvka. Foto: SITA/Nina Bednáriková.
30. mája 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Domácnosti chce zásobovať elektrinou aj SE Predaj

Počet dodávateľov elektrickej energie pre domácnosti sa opäť rozšíril. Elektrinu chce domom a bytom na Slovensku dodávať i spoločnosť SE Predaj, ktorá je dcérou najväčšieho výrobcu elektrickej energie na Slovensku, Slovenských elektrární. Menšinovým akcionárom (34 percent) v Slovenských elektrárňach je štát, väčšinovým akcionárom talianska skupina Enel.

„SE Predaj ponúka svojim zákazníkom tri základné sadzby, ktoré sú vhodné pre väčšinu domácností. Všetky náležitosti spojené so zmenou dodávateľa elektrickej energie vybavíme za vás bez akýchkoľvek poplatkov a samozrejme bez prerušenia dodávky elektriny,“ sľubuje spoločnosť na svojej internetovej stránke.

Spoločnosť SE Predaj vznikla v januári 2009, kedy začala predávať elektrinu najmä firemným zákazníkom. Podnik začal neskôr ponúkať elektrinu aj mestám a obciam. Spoločnosť SE Predaj plánuje v tomto roku zvýšiť predaj elektrickej energie o 36 %. Ako informoval začiatkom tohto roka výkonný riaditeľ SE Predaj Stanislav Reguli, spoločnosť by mala v tomto roku dodať svojim odberateľom približne 1.500 GWh elektrickej energie.

Pre porovnanie, v minulom roku firma dodala svojim zákazníkom zhruba 1.100 GWh elektrickej energie. „Vďaka objemu elektriny, ktorý sme dodali odberateľom v minulom roku, sme sa stali najväčším dodávateľom elektriny z nových dodávateľov na Slovensku,“ uviedol v podnikovom mesačníku Slovenská energetika Reguli. Spoločnosť SE Predaj dodávala svoju elektrinu podnikom z rôznych oblastí hospodárstva.

Text: energia, SITA

Ilustračné foto: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.