Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Trhové ceny elektrina rast
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
7. decembra 2021 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Domácnosti a malé podniky budú mať miernejší nárast ceny dodávky elektriny vďaka regulácii

V tlačovej správe to konštatuje Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). Ten aktuálne pokračuje v cenových konaniach pre stanovenie ďalších zložiek koncovej ceny elektriny pre slovenské domácnosti a malé podniky na rok 2022. O ich výsledkoch bude verejnosť priebežne informovať.

Súčasná situácia potvrdzuje, že spôsob regulácie tak, ako ju v Slovenskej republike nastavil a uplatňuje ÚRSO zabezpečuje nielen stabilitu regulovaných cien pre zraniteľných odberateľov, ale dáva priestor aj pre samotných dodávateľov elektriny, aby mohli efektívne manažovať veľkoobchodné riziko pri nákupe pre regulovaných zákazníkov,“ povedal predseda úradu Andrej Juris.

ÚRSO analyzoval cenové návrhy viacerých dodávateľov elektriny, ktorí žiadali zásadné navyšovanie cien. V niektorých prípadoch by nimi navrhované ceny zvýšili slovenským domácnostiam náklady na elektrinu o desiatky percent nad rámec úradom stanoveného spôsobu regulácie, čo úrad odmietol akceptovať. V regulovaných cenách pritom zohľadňuje ako maximum priemer trhových cien elektriny za prvých šesť mesiacov tohto roka.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.