Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. marca 2016 Efektívnosť v energetike od Energia.skTASR

Domáce spotrebiče často spotrebúvajú viac energie, než uvádzajú výrobcovia

„Zo stovky prístrojov 18 nespĺňalo európske normy. Niektoré spotrebovali až o 30 % viac energie, než uvádzal výrobca,“ povedala odborníčka nemeckého spotrebiteľského združenia VZBV Johanna Kardelová. „Náhodné testy jasne ukázali, že mnohí výrobcovia nedodržiavajú alebo obchádzajú legislatívne požiadavky.“

Európske spotrebiteľské združenia zdôrazňujú, že pre nesprávne označovanie prichádzajú domácnosti o potenciálne úspory v hodnote viac než 10 miliárd eur ročne.

Prvé informácie o tom, že spotreba a výkon lámp sa často odchyľuje od údajov výrobcu, vyšli najavo v decembri minulého roka. Európska komisia za príčinu označila snahu výrobcov maximálne využiť povolené tolerancie. V tejto súvislosti však ohlásila, že príslušnú smernicu prepracuje.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.