Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. septembra 2010 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Dohoda o AGRI je podpísaná

Minister energetiky Azerbajdžanu Natig Alijev v tejto súvislosti vyhlásil, že po podpísaní dohody sa môžu začať rokovania o plynovode, ktorý by mal ročnú prepravnú kapacitu 2, 5 alebo 8 miliárd kubických metrov plynu. Podľa predbežných odhadov by si výstavba plynovodu vyžiadala 1,2 – 4,5 miliardy eur.

Dnešné vydanie maďarského denníka Népszabadság v tejto súvislosti uviedlo, že Orbán do Baku cestoval kvôli novému plynovodu. Popri plynovodoch Nabucco a Južný prúd by v prípade úspešných rokovaní maďarského premiéra v Azerbajdžane mohla byť zabezpečená dodávka plynu do Maďarska aj v rámci projektu AGRI.

Projekt, na rozdiel od ostatných plynovodov, ráta aj s transportom skvapalneného plynu cez Čierne more tankermi do Rumunska, odtiaľ by sa distribuoval ďalej vo forme plynu plynovodom.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.