Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. decembra 2017 Ostatné od Energia.skTASR

Dodávky plynu cez Rakúsko sú pre výbuch terminálu obmedzené

Terminál kontrolovane uzatvorili a aktuálne je mimo prevádzky. Dodávky plynu v Rakúsku bude podľa spoločnosti Gas Connect Austria možné v dohľadnom čase pokryť. Dodávky plynu cez Rakúsko smerom na juh a juhovýchod sú ale obmedzené. Spoločnosť bezodkladne informovala ďalších prevádzkovateľov tranzitných sietí, aby mohli prijať nevyhnutné opatrenia.

Z Baumgartenu sa podľa ORF zemný plyn distribuuje ďalej do veľkých tranzitných sietí do Nemecka, Talianska, Francúzska, Slovinska, Chorvátska a Maďarska a cez primárny distribučný systém do jednotlivých oblastí Rakúska.

Prostredníctvom distribučného centra zemného plynu v Baumgartene sa realizuje približne tretina objemu vývozu plynu z Ruska určeného pre západnú Európu. Logistiku a infraštruktúru zabezpečuje spoločnosť Gas Connect Austria, ktorá je vo vlastníctve materskej spoločnosti OMV.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.