Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. septembra 2015 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Dodávky plynu boli vlani zabezpečené pre všetkých odberateľov v SR

„Zaznamenalo sa však krátenie dodávok pre Slovenský plynárenský priemysel (SPP), a. s., od firmy Gazprom Export z pohľadu zmluvne dohodnutých množstiev. Krátenie, ktoré v niektorých dňoch dosiahlo aj viac ako 50 % z dohodnutého množstva, trvalo od začiatku septembra 2014 do začiatku marca 2015,“ spresnil rezort hospodárstva. Ostatní dodávatelia podľa informácií poskytnutých ministerstvu hospodárstva neboli krátením dodávok zasiahnutí.

Najvýznamnejším hráčom na trhu dodávok plynu na Slovensku zostáva aj naďalej SPP. V roku 2014 pokračoval trend znižovania podielu najvýznamnejšieho dodávateľa na dodávkach koncovým odberateľom, svoje aktivity na trhu s plynom rozvíjali spoločnosti RWE Gas Slovensko, s.r.o., Košice, Elgas, s.r.o., Považská Bystrica, Shell Slovakia, s.r.o., Bratislava, VNG Slovakia, s.r.o., Bratislava a Lumius Slovakia, s.r.o., Žilina. Plyn dodávali aj iné spoločnosti, napríklad ČEZ Slovensko, s.r.o., Bratislava, Magna Energia, a.s., Piešťany, ZSE Energia, a.s., Bratislava, MET Slovakia, a.s., Bratislava, Slovakia Energy, s.r.o., Bratislava a ďalšie.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.