Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro centy - mince
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com / Nico Kaiser (licencia Creative Commons)
20. júna 2011 Ostatné od Energia.skSITA

Dodávatelia energií musia vrátiť svojim odberateľom takmer pol milióna eur

Týždeň na Slovensku

Pondelok – 6.6. 2011

Súkromný investor chce v obci Štrkovec postaviť bioplynovú stanicu. Ročne by mala vyrobiť zhruba 8 tisíc MWh elektrickej energie a takmer 8,2 tisíc MWh tepelnej energie. (viac informácií)

Utorok – 7.6. 2011

V považskom cukrovare v Trenčianskej Teplej získavali v minulosti teplo spaľovaním uhlia a neskôr vykurovacích olejov. Dnes pri výrobe cukru používa firma zemný plyn, v budúcnosti má k nemu pribudnúť i biometán, získaný z repného odpadu. (viac informácií a video)

Rakúski experti sa pochvalne vyjadrili k prístupu slovenskej strany v otázke sprístupnenia Predbežnej bezpečnostnej správy (PRESAR) k projektu dostavby tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce. (viac informácií

Český koncern ČEZ uvažuje o privatizácii štátnych teplární v Bratislave a Košiciach. V rozhovore pre eTrend.sk o tom informoval obchodný riaditeľ spoločnosti Alan Svoboda. (viac informácií)

Streda – 8.6. 2011

Jadrová energetická spoločnosť Slovenska, ktorú vlastnia slovenská Jadrová a vyraďovacia spoločnosť a česká energetická skupina ČEZ, pripravuje štúdiu uskutočniteľnosti. Prípadnej výstavbe novej jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach by nemalo brániť legislatívne prostredie na Slovensku. (viac informácií)

Úrad jadrového dozoru SR už môže vydať Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti povolenie na vyraďovanie dvoch blokov jadrovej elektrárne V1 Jaslovské Bohunice. Posledná čerstvá palivová kazeta z atómovej elektrárne V1 Jaslovské Bohunice už bola odvezená do Ruska. (viac informácií)

Štvrtok – 9.6. 2011

Slovensko bolo úspešné v ďalšom súdnom spore o 34-percentný podiel spoločnosti Transpetrol, a.s. Najvyšší súd SR odmietol odvolania spoločností Brilant a Tradeunion patriacich k skupine firiem a osôb združených okolo Ignáca Iľčišina voči rozhodnutiu košického krajského súdu. Skupina firiem si nárokuje na 34-percentný podiel slovenského prepravcu ropy už zhruba trinásť rokov.  (viac informácií)  

Niektorí dodávatelia elektriny a tepla účtovali zákazníkom vyššie ceny energií ako im schválil regulačný úrad. Dodávatelia elektriny a tepla musia vrátiť svojim odberateľom takmer 494 tisíc eur. Prostriedky musia dodávatelia vrátiť na základe rozhodnutia Úradu pre reguláciu sieťových odvetví SR (ÚRSO). (viac informácií)

Piatok – 10.6.2011

Podpora automobilov s elektrickým pohonom na Slovensku je pre firmy nateraz viac reklamnou aktivitou ako skutočným biznisom. V budúcnosti sa to však má zmeniť, zhodli sa nedávno účastníci bratislavského okrúhleho stola o elektromobilite, ktorý organizovala spoločnosť VSE. (viac informácií)

Kalvária v Banskej Štiavnici bude mať prístup k elektrine. Elektrifikáciu a osvetlenie Kalvárie podporí Stredoslovenská energetika, Kalvársky fond od nej získal na projekt záchrany banskoštiavnickej Kalvárie 150-tisíc eur. (viac informácií a video)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.