Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dodávatelia energií menia zmluvy s firmami, regulačnému úradu sa to nepozdáva
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
12. apríla 2022 Ostatné od Energia.skSITA

Dodávatelia energií menia zmluvy s firmami, regulačnému úradu sa to nepozdáva

Nepozdáva sa to však Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). Regulačný úrad preto vyzýva dodávateľov, aby jednostranne nemenili zmluvné podmienky pri dodávke elektriny a plynu pre svojich neregulovaných odberateľov, a tým pádom im nevytvárali nežiadúce ekonomicky kritické situácie.

V súčasnom turbulentnom období, keď extrémny vývoj trhových cien energií vytvára veľké množstvo rizík pre všetkých účastníkov trhu, je dôležité hľadať vyvážené riešenia, z ktorých nemajú prospech iba niektorí účastníci trhu. Pri hľadaní riešení budeme mať za cieľ moderovať a eliminovať negatívne externality krízovej situácie v reálne dosiahnuteľnej miere, so zvážením dopadov na jednotlivé skupiny účastníkov trhu, predovšetkým na koncových odberateľov energií,“ uviedol predseda ÚRSO Andrej Juris.

Úrad momentálne analyzuje všetky podnety od odbornej verejnosti, ktoré na základe výzvy dostal k svojim návrhom na možné riešenia krízovej situácie na neregulovaných trhoch s elektrinou a plynom. Celkovo úrad z verejnej diskusie obdržal 125 vstupov a podnetov od 22 subjektov.

ÚRSO chce všetky relevantné podnety zapracovať do svojho materiálu s navrhovanými riešeniami aktuálnej krízovej situácie, ale už dnes na základe dodaných podnetov sa rozhodol adresovať výzvu smerom k dodávateľom elektriny a plynu,“ konštatoval hovorca ÚRSO Radoslav Igaz.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.