Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pomoc na boj s energetickou krízou by si mali zo štátneho rozpočtu ukrojiť podnikatelia
Foto: ilustračné, GettyImages
24. januára 2023 Ostatné od Energia.skSITA

Dodávanie energií za dostupné ceny je podľa podnikateľov nevyhnuté na udržanie konkurencieschopnosti

Dodávanie energií za dostupné a predvídateľné ceny je nevyhnutým predpokladanom udržania konkurencieschopnosti a tiež verejným záujmom každého štátu. Zhodli sa na tom zástupcovia Slovenskej asociácie malých a stredných podnikov a živnostníkov, Slovenskej živnostenskej komory, Slovenského živnostenského zväzu, Podnikateľskej aliancie Slovenska a Združenia podnikateľov Slovenska.

Ako zdôrazňujú, bez cenovo primeraných dodávok energií nie je možné vyrobiť konkurencieschopné tovary, poskytovať služby za konkurenčné ceny a optimálne podnikať.

Žiaľ, opakujú sa rovnaké chyby ako počas pandémie. Opatrenia sa prijímajú pomerne neskoro a firmy vedia len veľmi ťažko plánovať,“ konštatujú organizácie. Súčasné ceny energií, ako aj ďalších vstupov sú pritom pre mnohých ich členov doslova fatálne a ohrozujú ich podnikanie.

Od vlády požadujú urýchlené vyhlásenie schémy na kompenzácie pre malých a stredných podnikateľov za štvrtý štvrťrok 2022 a prvý štvrťrok 2023. Ďalej zorganizovanie okrúhleho stolu k otázkam riešenia vysokých cien energií, ako aj predstavenie možných scenárov vývoja v oblasti energetiky a opatrenia, ktoré pri jednotlivých scenároch od vlády možno očakávať.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.