Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. júna 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Dobré svetlo a zelenšia Pohoda vďaka ZSE

„Pečie Ti na hlavu? Večer trafíš do stanu“. Týmto a ďalšími sloganmi sa budú účastníkom najväčšieho letného festivalu na Slovensku prihovárať nápisy solárnych lámp produkujúce zelenú elektrinu na osvetlenie areálu. Tá počas festivalových dní v čase od 5. do 8. júla posvieti desaťtisícom účastníkom pri potulkách areálom nočnej Pohody. Ekologické osvetlenie ako aj elektrické auto bez emisií na festival prináša spoločnosť Západoslovenská energetika.

Milovníci kvalitnej hudby mysliaci na životné prostredie sa tento rok môžu okrem pohodovej atmosféry tešiť aj zo zelenšieho festivalového ducha. „Ekologicky osvetlené „avenues“ v stanových mestečkách a ďalšie časti areálu budú rozžiarené slnečnou energiou pochádzajúcou z 20 solárnych lámp. Vo večerných hodinách sa tak postarajú o bezpečnejší návrat do stanov a počas dňa ponúknu praktické využitie v podobe slnečníkov a slnečných hodín. Hodiny návštevníkom pomôžu pri orientácii v hudobnom programe,“ spresnil Ján Orlovský, hovorca zo Západoslovenskej energetiky, a.s.. Lampy umiestnené medzi stanmi poslúžia aj ako navigačné tabule pre lepšiu orientáciu v stanovom mestečku. Chcete vedieť koľko CO2 ušetria lampy počas festivalu? Za aký čas by nabila mobilný telefón? A elektromobil, ktorý jazdí na Pohode? Odpovede na tieto aj ďalšie otázky ponúknu 6-metrové stožiare lámp v areáli.

K ďalšiemu zelenému riešeniu v rámci festivalu Pohoda prispeje elektrické auto projektu VIBRATe. Elektrického tátoša využijú organizátori na presuny v rámci areálu. Chcete sa dozvedieť niečo viac o elektromobilite, samotnom aute či o jeho nabíjaní a využití v praxi?  Príďte v sobotu 7. júla o 11.00 h do stanu týždenníka.týždeň, kde vám odborníci na elektrmobilitu v diskusii zo série big fut odpovedia na otázku: „Kedy budú na cestách jazdiť iba elektromobily?“ S moderátorom diskusie Martinom Mojžišom sa budú rozprávať Peter Ševce, projektový manažér VIBRATe v Západoslovenskej energetike a Tomáš Král zo spoločnosti Siemens.

Okrem možnosti zapojiť sa do diskusie a pozrieť si elektromobil budú mať fanúšikovia nových technologických hračiek v oblasti dopravy možnosť súťažiť. Zosnímaním QR kódu umiestneného na solárnych lampách a správnou odpoveďou na otázku budú automaticky zaradení do zlosovania o elektromobil na víkend.

Praktické a ekologické inovácie v prostredí letných festivalov ocenia nielen fanúšikovia kvalitnej hudby, ale aj tí, ktorým nie je ľahostajná kvalita prostredia, v ktorom žijú.

Informácie o ZSE na Pohode nájdete na stránke: www.zse.sk/pohoda

Viac o elektromobile a projekte VIBRATe nájdete na stránke: www.emobility-vibrate.eu

Zdroj: ZSE, a.s. http://www.zse.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.