Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
CONECO - SIEA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SIEA
22. marca 2017 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Do úspor energie investujte s rozvahou

Možností, ako využívať energiu efektívne, je veľa. Pri niektorých stačí jednoducho zmena správania, no mnohé sa bez vstupnej investície nezaobídu. Ak chcete skutočne ušetriť, investujte s rozvahou a nedajte len na prvý dojem a výhodnú cenu. Energetické zariadenia, ale aj samotný dom si vyberáte na dlhý čas a prevádzkové náklady vo väčšine prípadov presahujú vstupné investície. 

„Každá domácnosť je jedinečná a na výber je stále viac energetických riešení. Preto všetkým jednoznačne odporúčame, aby si vopred z viacerých zdrojov overili, aké sú možnosti a čo sa naozaj oplatí. Vždy treba zvážiť všetky možnosti a nájsť najvhodnejšie riešenie. Aj na toto sa môžete pýtať odborníkov SIEA,“ uviedla generálna riaditeľka agentúry Svetlana Gavorová.

Príležitosť obzrieť si nové technológie, porovnať ich a poradiť sa nezávislými odborníkmi je práve na veľtrhu CONECO/RACIOENERGIA. Na výstave sa môžete dozvedieť, ako to je vo vašom prípade, ktoré opatrenia sa oplatí urobiť a aké úspory môžete očakávať.

Vďaka dobrej rade môžete veľa získať pri novostavbe, ale aj pred plánovanou obnovou domu. Ak vyberáte zariadenie na vykurovanie, ohrev teplej vody, alebo sa rozhodujete, či a ako si zabezpečiť v rodinnom dome vlastnú elektrinu, vždy sa oplatí poradiť. Odborníci SIEApomôžu aj v prípade využívania obnoviteľných zdrojov energie. V stánku SIEA sú k dispozícii názorné schémy zapojenia jednotlivých systémov, prostredníctvom ktorých vysvetlia, ako fungujú slnečné kolektory, fotovoltické panely, tepelné čerpadlá, kotly na biomasu alebo aj to, ktoré komponenty sú pre životnosť zariadenia dôležité.

Na veľtrhu sa zároveň dozviete, aké zmeny sa pripravujú v európskych predpisoch v súvislosti s efektívnym využívaním energie, do akej miery Slovensko plní v tejto oblasti plány, ale aj odkiaľ získať podporu či aké sú pripravované zmeny v projekte Zelená domácnostiam. Seminár na tému Obnoviteľné zdroje a úspory energie pod jednou strechou organizuje SIEA na výstave vo štvrtok 23. 3. 2017.

Bezplatné poradenstvo ŽIŤ ENERGIOU je v areáli výstaviska Incheba v Bratislave k dispozícii až do soboty 25. marca 2017. Špecialistov na úspory energie nájdete na 1. poschodí v stánku č. 340 v hale D. O konzultácie je možné požiadať aj v poradenských centrách ŽIŤ ENERGIOU v Trenčíne, Banskej Bystrici, Košiciach a najnovšie aj v Bratislave.

Viac informácií je dostupných aj na webovej stránke zitenergiou.sk.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.