Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
tepláreň Košice
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Tepláreň Košice. Foto: SITA/Ivan Fleischer
12. marca 2012 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Do Teplárne Košice mieri kontrola z ÚRSO

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (URSO) posiela kontrolu do štátneho podniku Tepláreň Košice a. s (TEKO). Dôvodom je podľa viceprimátora mesta Košíc Ladislava Lazára cenotvorba od začiatku tohto roka, nakoľko podnik zvýšil ceny tepla na rok 2012 o 14%, čo je najviac za posledné roky. Ako povedal, podľa rozhodnutia ÚRSO mohla spoločnosť cenu účtovať až od februára 2012. „Tepláreň však naúčtovala vyššie ceny už za január 2012. Týmto chcela neoprávnene získať od Košičanov 788 000 eur navyše,“ uviedol Lazár.

Mestská spoločnosť Tepelné hospodárstvo (TEHO) a mesto Košice nesúhlasili s týmto postupom štátnej teplárne. „Napriek našej reklamácii, štátna tepláreň naďalej požadovala neoprávnene uhradiť o 788 000 eur viac za január 2012,“ povedal Lazár s tým, že preto žiadali kontrolu z Fondu národného majetku (FNM) a ÚRSO. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví listom zo dňa 6. marca 2012 oznámil, že posiela kontrolu do TEKO, aby preverili jeho konanie. „V prípade potvrdenia neoprávneného konania hrozí TEKO pokuta až do výšky 10 miliónov eur. V prípade, že nastanú škody z konania TEKO, bude mesto trvať na tom, aby ich znášali zodpovední manažéri, a nie občania mesta,“ vyhlásil Lazár.

Vedúca oddelenia Komunikácia a marketing Tepláreň Košice, a. s., Anna Podlesná uviedla, že spoločnosť Tepláreň Košice, a.s., sa nebude vyjadrovať ku žiadnym prebiehajúcim kontrolám až do ich ukončenia.

Zdroj: © SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.