Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. novembra 2010 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Do Teplárne Košice došla prvá dodávka čierneho uhlia

„Som rád, že manažment Teplárne Košice spolu s dodávateľom čierneho energetického uhlia zabezpečil prvé dodávky uhlia už koncom októbra, a tak odvrátil avizované komplikácie s dodávkami tepla pre obyvateľov Košíc,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva TEKO Ivan Zich.

TEKO patrí k najväčším výrobcom a distributérom tepla vo forme horúcej vody a pary v sústave centralizovaného zásobovania teplom na Slovensku. Pôsobí na trhu s tepelnou energiou najmä v meste Košice. Teplom na vykurovanie a prípravou teplej úžitkovej vody spoločnosť zásobuje až 85 % domácností mesta, podnikateľské subjekty a ďalšie inštitúcie. Z celkového ročného odberu približne 3600 terajoulov v Košiciach tvoria domácnosti 65 %, verejný sektor 30 % a priemysel 5 %. Firma zamestnáva 520 pracovníkov.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.