Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fotovoltika slnecná energia panely
Foto: ilustračné, GettyImages
16. januára 2023 Obnoviteľné zdroje OZESlnečná energia od Energia.skSITA

Do skupinového nákupu fotovoltiky sa zaregistrovalo takmer 1 800 spotrebiteľov

Do skupinového nákupu fotovoltických systémov pre rodinné domy, ktorý od októbra minulého roka organizuje Spoločnosť ochrany spotrebiteľov (S.O.S.), sa zaregistrovalo takmer 1 800 spotrebiteľov. Dodávatelia zatiaľ zrealizovali viac ako 140 obhliadok. Informovala o tom projektová koordinátorka spoločnosti Petra Čakovská, podľa ktorej možnosť registrácie predĺžili ešte do konca januára tohto roka.

Na výzvu S.O.S., aby dodávatelia v rámci skupinového nákupu ponúkli spotrebiteľom výhodnejšie podmienky na nákup a inštaláciu fotovoltických zariadení, reagovalo vlani niekoľko spoločností. Spotrebitelia zaregistrovaní do skupinového nákupu si napokon budú môcť vybrať z dvoch typov panelov.

Z 1 788 registrovaných spotrebiteľov na dve dostupné ponuky reflektovalo doteraz vyše 550 majiteľov rodinných domov a v januári dodávatelia plánujú ďalších viac ako 130 obhliadok,“ dodala Čakovská. Zároveň pripomenula, že spotrebiteľom sú v rámci ponúk k dispozícii kvalitné, otestované fotovoltické panely, riešenie pre virtuálnu i fyzickú batériu. Dodávatelia tiež zabezpečia administráciu s pripojením zariadení do siete.

Veľkou výhodou je, že dodávatelia domácnosť navštívia hneď a inštaláciu garantujú najneskôr do štyroch mesiacov od súhlasného stanoviska distribučnej spoločnosti, čo vôbec nie je v súčasnosti samozrejmosťou,“ uviedla koordinátorka projektu.

Špeciálnou výhodou skupinového nákupu je podľa S.O.S. aj pomoc oboch dodávateľov pri získaní dotácie z programu Zelená domácnostiam vo výške zodpovedajúcej ich inštalovanému výkonu, a to všetkým domácnostiam okrem Bratislavského kraja.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.