Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slnecná energia fotovoltaika obnovitelne zdroje
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
11. novembra 2022 Obnoviteľné zdroje OZESlnečná energia od Energia.skSITA

Do skupinového nákupu fotovoltaiky sa zaregistrovalo viac ako 1 500 spotrebiteľov

Do skupinového nákupu fotovoltických systémov pre rodinné domy, ktorý organizuje Spoločnosť ochrany spotrebiteľov (S.O.S.), sa registrovalo už viac ako 1500 spotrebiteľov.

Rovnako na jej výzvu, aby dodávatelia v rámci skupinového nákupu ponúkli spotrebiteľom výhodnejšie podmienky na nákup a inštaláciu fotovoltických zariadení, reagovalo niekoľko spoločností. Informovala o tom dnes projektová koordinátorka spoločnosti Petra Čakovská. Rokovania boli podľa jej slov ukončené.

Ponuky registrovaným spotrebiteľom zašle S.O.S. v druhej polovici novembra. „Pripravujú sa a už teraz môžeme zverejniť, že spotrebitelia zaregistrovaní do skupinového nákupu si budú môcť vybrať z dvoch typov panelov značiek LONGI a JA SOLAR,“ uviedla Čakovská. Ak podmienky spotrebiteľov presvedčia, budú si môcť okamžite dohodnúť stretnutie s obhliadkou a uzatvoriť zmluvu s dodávateľom.

Vybrané fotovoltické panely sú vysoko kvalitné a v nezávislom medzinárodnom porovnávacom teste spotrebiteľských organizácií získali vysoké hodnotenie,“ skonštatovala projektová manažérka. Dodávatelia garantujú zazmluvnenú cenu a inštalácie sú plánované v období marec až august 2023.

Registrácia do skupinového nákupu je však podľa Čakovskej stále otvorená na stránke spolocnenakupy.sk. K dispozícii je však obmedzený počet fotovoltických zariadení.

Priemerná cena elektriny na Slovensku pre domácnosti bola v roku 2022 vo výške 0,16 až 0,17 eur/kWh. Koľko bude elektrina stáť na budúci rok, dnes nikto predpovedať nedokáže. Ceny pre domácnosti platné od 1. januára 2023 by mali byť zverejnené začiatkom decembra. Fotovoltika vyprodukuje ročne z výkonu 1 kWh elektrinu v hodnote 160 až 220 eur (1 000–1 200 kWh x 0,16 – 0,18 eur/kWh), a taká by bola tiež teoretická maximálna úspora na elektrine,“ priblížila Čakovská.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.