Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. januára 2013 Ostatné od Energia.skSITA

Do projektu výstavby nového jadrového zdroja v Jaslovských Bohuniciach môže vstúpiť partner

Týmto memorandom začali rokovania o možnom predaji podielu v akciovej spoločnosti JESS (Jadrová energetická spoločnosť Slovenska, a. s.), ktorá je spoločným podnikom slovenskom štátnej spoločnosti JAVYS (Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a. s.), ktorá vlastní 51% akcií, a českej energetickej skupiny ČEZ , ktorej pripadá 49% podiel. Toto memorandum iba stanovuje rámec pre posúdenie stavu projektu a prípadné predloženie ponuky na odkúpenie podielu, a dáva tak priestor možnému partnerovi ujasniť si, za akých konkrétnych podmienok by mohol do projektu vstúpiť a či o to má vôbec záujem.

Pre Skupinu ČEZ je teraz hlavnou prioritou príprava výstavby dvoch nových blokov jadrovej elektrárne Temelín. Účasť v ďalšom z takto veľkých projektov by pre ňu bola kapacitne veľmi náročná, preto súhlasila s možnosťou otestovať vstup ďalšieho partnera.

Spoločnosť JESS vznikla 31.12.2009 zápisom do Obchodného registra SR za účelom prípravy projektu nového jadrového zdroja v Jaslovských Bohuniciach. Založenie projektovej spoločnosti bolo odsúhlasené Európskou komisiou a vládou Slovenskej republiky. Manažérska kontrola funguje podľa dohody oboch partnerov na princípe rovnosti a spoločného konsenzu.

Zdroj: ČEZ, a. s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.