Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. apríla 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Do ktorej skupiny patríte vy?

Najnovší výskum spoločnosti IBM odhaľuje nové typy digitálnych zákazníkov. Pre médiá a firmy pôsobiace v zábavnom priemysle začínajú platiť nové pravidlá prístupu Nová štúdia od IBM z oblasti médií a zábavy odhaľuje, že vďaka rýchlosti akou si  spotrebitelia zvykajú na rastajúci počet digitálnych zariadení, začínajú sa formovať štyri nové typy „digitálnych osobností“.  Spoločnosti musia preto prichádzať s inovatívnymi obchodnými riešeniami, ktoré poskytujú používateľom personalizovanejší zážitok.

Štúdia „Beyond Digital“ vykresľuje obraz spoločnosti, ktorá si závratnou rýchlosťou osvojuje širokú škálu digitálnych zariadení. Avšak na rozdiel od všeobecnej mienky, väčšina z nich nie sú vysokoškolskí študenti. Napríklad, 65 percent respodentov vo veku od 55 do 64 rokov pri sledovaní televízie surfuje po internete a smskuje s priateľmi. Z respondentov nad 65 rokov až 49 percent surfuje po webových stránkach a 30 percent pri sledovaní televízie posiela smsky. Vyše 82 percent opýtaných vo veku od 18 do 64 rokov využíva prepojené digitálne zariadenia.

Podľa výsledkov štúdie sa spotrebitelia v Číne a USA čoraz viac odkláňajú od tradičných foriem médií a na získanie aktuálnych správ uprednosťujú online zdroje.

Nové osobnosti

Dnešní zákazníci požadujú okamžitý prítup k personalizovanejšiemu obsahu podľa ich požiadaviek. S rastúcim množstvom digitálnych zariadení už nie je jednostranná komunikácia a distribúcia dostačujúca. Podľa štúdie väčšina používateľov spadá do jednej zo štyroch kategórií:

  • Odborníci na efektivitu – 41 percent respodentov používa digitálne zariadenia a služby na uľahčenie každodenných činností. Radšej posielajú email ako list, na komunikáciu používajú Facebook, na internet sa pripájajú cez mobily a nakupujú v online obchodoch.
  • Králi obsahu – pravidelne hrajú online hry, sťahujú si filmy či hudbu a televíziu sledujú online. Z celkového počtu respodentov tvoria 9 percent a v drvivej väčšine sú to muži.
  • Spoločenskí „maniaci“ – kladú dôraz na sociálnu interakciu. Musia mať neustály kontakt s priateľmi, bez ohľadu na miesto a čas. Až 15 percent opýtaných pravidelne udržuje a  aktualizuje sociálne siete, taguje a komentuje online fotky a pozerá si videá iných užívateľov.
  • Majstri spojenia – 35 percent využíva pokročilejší prístup k sledovaniu médií. Mobilné zariadenia a aplikácie na Smartphonoch používajú na hranie online hier, počúvanie hudby, pozeranie videí, sledovanie správ, počasia, športu,….

Prieskum sa uskutočnil na vzorke 3800 respondentov v šiestich krajinách sveta – Čína, Francúzsko, Nemecko, Japansko, Spojené kráľovstvo a Spojené štáty americké. Na hodnotení spotrebiteľského správania v digitálnom svete sa podieľali predstavitelia z oblasti vysielania, vydavatelia, agentúry poskytujúce mediálne služby, či telekomunikační poskytovatelia.

Zdroj: IBM

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.