Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
papiere
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračné foto
11. mája 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Do konca mája musia výrobcovia elektriny nahlásiť údaje na ÚRSO

Termín pre podanie každoročného povinného hlásenia výrobcov elektriny sa blíži. Do 30.5. musia producenti emailom i v papierovej podobe nahlásiť na ÚRSO údaje za predchádzajúci rok, očakávané údaje v prebiehajúcom roku a plánované údaje na nasledujúci rok o výrobe elektriny vo vlastnom zariadení na výrobu elektriny, vlastnej spotrebe vyrobenej elektriny pri výrobe elektriny, ostatnej vlastnej spotrebe elektriny a dodávke vlastnej vyrobenej elektriny.

Zaslaním tohto hlásenia si výrobcovia elektriny s právom na podporu zároveň splnia povinnosť voči úradu podľa § 4 ods. 2 písm. c) zákona 309/2009 Z. z. Práve kvôli tomuto nesplneniu oznamovacej povinnosti prišlo tento rok množstvo výrobcov o podporu doplatkom a povinným výkupom na straty.

Ako však úrad upozorňuje, zaslaním údajov si výrobca nesplní túto povinnosť voči prevádzkovateľovi regionálnej distribučnej sústavy. Tomu musí povinné údaje nahlásiť samostatne do 15. augusta.

Formulár ÚRSO pre rok 2015 nájdete tu. Oproti minulému roku sa líši práve dôvetkom o tom, či si výrobca uplatňuje podporu doplatkom a odberom elektriny za cenu na straty alebo nie.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.