Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
++
Foto: ilustračné, GettyImages
29. júna 2022 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Do distribučných sietí sa môžu pripojiť ďalšie lokálne zdroje s výkonom 70 megawattov

Po zvýšení pre rok 2022 a nastavení výkonov na rok 2023 bude možné inštalovať v lokálnych zdrojoch v priebehu týchto dvoch rokov celkom 279 megawattov.

Zvýšenie odráža doterajší záujem o výstavbu lokálnych zdrojov podľa distribučných území a najviac inštalovaného výkonu vo výške 30 megawattov je opätovne alokovaných pre spoločnosť Stredoslovenská distribučná, kde už bol dosiaľ pridelený limit vyčerpaný,“ uviedol štátny tajomník Karol Galek.

Ministerstvo zverejnilo oznam o určení výkonov na rok 2023. Oproti aktuálnemu roku sú pri určení inštalovaného výkonu dve odlišnosti. Prvou je, že výkony pre rok 2023 pre miestne distribučné sústavy nie sú uvedené ako samostatná položka, ale budú čerpané prostredníctvom príslušných regionálnych distribučných sústav.

Druhou odlišnosťou je, že nevyužité určené výkony z oznamu za rok 2022 budú pripočítané k určenému inštalovanému výkonu pre rok 2023 pre danú regionálnu distribučnú sústavu a daný typ zdroja.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.