Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

Dni energie na Slovensku predstavili v Žiline zatepľovanie aj obnoviteľné zdroje

Podľa analytika portálu energieprevas.sk Jozefa Badidu predstavili napríklad biomasou. „Lokálneho výrobcu peletiek a zároveň kotol na peletky, čiže ekologickejšie vykurovanie. Rovnako mohli vidieť dodávateľa fotovoltických a solárnych panelov, čiže výrobu elektriny alebo tepla zo slnka. Ďalší účastník vysvetľoval ľuďom, že aj kuchynský olej sa dá ešte využiť na výrobu biopalív. Takže určite ho nevylievať do výlevky či do prírody, ale odniesť na pumpu, kde ho zoberú a rafinérie ho ešte vedia využiť v rámci biopalív,“ povedal Badida.

Dopravná akadémia zo Žiliny prezentovala autíčko na vodík, ktoré vymysleli a vytvorili jej študenti. „Mali sme tu elektrobicykle, o ktoré má záujem čím ďalej tým viac ľudí. Rovnako aj Slovenskú agentúru životného prostredia, ktorá hovorila o ochrane životného prostredia. Ministerstvo dopravy a výstavby SR ľuďom vysvetľovalo možnosti, ako získať príspevky na zateplenie rodinných domov. Zástupcovia Štátneho fondu rozvoja bývania hovorili o zvýhodnených úveroch predovšetkým na obnovu bytových domov. A na námestí nechýbali ani elektromobily,“ dodal Badida.

Projekt DENS 2017 v Žiline sa uskutočnil pod záštitou vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušana Chreneka, ako aj primátora Žiliny Igora Chomu. Po Bratislave a Žiline sa DENS 2017 predstaví ešte v obchodnom centre City Aréna v Trnave (7.6.) a v Banskej Bystrici (9.6.) na Námestí SNP.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.