Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro centy - mince
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com / Nico Kaiser (licencia Creative Commons)
6. júna 2011 Ostatné od Energia.skSITA

Dlhodobý kontrakt je „problémom“ firmy, nie zákazníka

Týždeň na Slovensku

Utorok – 10. 5. 2011

Od roku 2012 chce dodávať domácnostiam elektrinu a plyn spoločnosť Korlea Invest, a.s. „Od 1. januára 2012 chceme domácnostiam ponúkať plyn aj elektrickú energiu. Chceme sa však orientovať na všetky kategórie odberateľov, od domácností až po veľké firmy a komunálny sektor,“ povedal Jurij Dovhanyč, vedúci oddelenia koncových zákazníkov spoločnosti Korlea Invest. (viac informácií

Streda – 11.5. 2011

Odstavenie elektrárne v Jaslovských Bohuniciach by malo stáť viac než 1,15 mld.eur. Slovensko potrebuje na dokončenie tohto procesu získať ešte ďalších 425 miliónov eur. Práve táto suma bola jedným z hlavných bodov rokovania slovenskej premiérky v londýnskom sídle EBOR. (viac informácií)

Rozpočet počítal aj s príjmami 100 mil. eur za predaj emisií. Tie sa však kvôli negatívnej situácii na trhu po nešťastí v Japonsku tento rok napokon zrejme predávať nebudú. Ak sa nepredajú, o 30 mil. eur by mali byť nižšie aj výdavky envirofondu – celkový dopad nepredávania emisií by tak mal byť zhruba 70 mil. eur, vyhlásil včera minister financií Ivan Mikloš. (viac informácií)

Na Kamennom námestí v Bratislave sa v utorok konali Európske solárne dni na Slovensku – Prehliadka elektromobilov a elektrobicyklov, modernej technológie na premenu slnečnej energie na elektrinu. (viac informácií)

Tepláreň Košice (TEKO), a.s. nahradí parný systém zásobovania teplom za horúcovodný v mestskej časti Košice – Nad jazerom. Investícia je 8 mil. eur. Cieľom je výmena parných rozvodov tepla za horúcovodný primárny rozvod v dĺžke približne 6,7 kilometra. Územné konanie sa už začalo, výstavba je naplánovaná na 1. kvartál roku 2012. Projekt má byť ukončený do konca roka 2014 (viac informácií)

Na území Slovenska sa nachádza celkom 80 výhradných ložísk energetických surovín so zásobami v objeme 1,121 mld. ton. Taktiež sa na Slovensku nachádzajú geologické zásoby zlatých a strieborných rúd v šiestich ložiskách v objeme zhruba 59 mil. ton. (viac informácií)

Firmy skupiny SPP zverejnili výsledky svojho hospodárenia za rok 2010. Zisk z prepravy zemného plynu narástol, naopak zisky z distribúcie komodity a z jej predaja medziročne (2010 – 2009) poklesli. (viac informácií

Štvrtok – 12. 5. 2011

Ak by sa komoditná zložka ceny elektriny na Slovensku deregulovala, ceny by pre spotrebiteľov klesli, zhodli sa obchodníci a experti zo Slovenska a Čiech. Elektrická energia ako komodita bude v dlhodobom horizonte nevyhnutne zdražovať, vyhlásil v pondelok na odbornej konferencii PRO-ENERGY fórum 2011 René Grebeň zo spoločnosti České Energetické Centrum. Doplnil, že ak sa tak stane, obchodníci na trhu s elektrinou môžu očakávať väčšiu snahu verejných inštitúcií regulovať cenotvorbu, vrátane komoditnej zložky. (viac informácií)

I keď sú ceny zemného plynu v dlhodobých kontraktoch v súčasnosti rádovo vyššie ako ceny na spotových trhoch, je to „problém“ firmy, nie spotrebiteľa. Zákazník nakupuje od všetkých dodávateľov zemný plyn za ceny, ktoré sa odvíjajú od cenovej úrovne na spote, zhodujú sa obchodníci s plynom na odbornej konferencii PRO-ENERGY fórum. (viac informácií

Spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel (SPP) sa v roku 2010 podarilo udržať si pozíciu kľúčového dodávateľa plynu s celkovým 82-% podielom na trhu. (viac informácií)

Piatok – 13.5. 2011

Každý investor, ktorý kúpi niektorú zo 6 štátnych teplární, bude mať záujem na dobrých vzťahoch s mestom. Na druhej strane, samospráva vníma tepelné hospodárstvo aj ako nástroj svojej sociálnej politiky, zhodli sa v utorok v Podbanskom panelisti odbornej konferencie PRO-ENERGY fórum 2011.  (viac informácií)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.