Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. novembra 2013 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Devon Energy kúpi bridlicové ložiská ropy za šesť miliárd dolárov

Devon kúpi územie v prednej americkej bridlicovej panve Eagle Ford od spoločnosti GeoSouthern Energy. V kúpenej oblasti s rozlohou asi 33.000 hektárov sa teraz ťaží 53.000 barelov ropy denne a v priebehu niekoľkých rokov by sa tam produkcia mala zvýšiť až na zhruba 140.000 barelov za deň. Preukázateľné rezervy územia v prepočte na ropný ekvivalent obsahujú 400 miliónov barelov.

Devon Energy sa podľa agentúry Reuters bude teraz snažiť predať aktíva v ťažbe plynu v Kanade a niektoré ďalšie aktivity v USA, ktoré nespadajú pod jej hlavnú produkčnú oblasť, povedal šéf spoločnosti John Richels. Nový Devon bude podľa neho významným sevoroamerickým ťažiarom ropy.

Devon pracuje na svojej transformácii od roku 2009, kedy začal predávať majetok v zahraničí a zameriavať sa na Severnú Ameriku. V dôsledku boomu ťažby bridlicového plynu a prudkého poklesu domácej ceny tejto suroviny sa ale dostala ziskovosť firmy pod tlak a  jej akcie v posedných dvoch rokoch zaostávali za priemerným rastom odvetvia.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.