Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. januára 2016 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Desať rokov kreativity a pomoci školám

„Súťaž mala pozitívne odozvy na strane škôl od samého začiatku. Počas deviatich ročníkov dokázala osloviť takmer tri tisícky žiakov a podporiť 54 víťazných škôl sumou viac ako 31 tisíc eur,“ hodnotí hovorkyňa VSE Holding Andrea Danihelová a dodáva: „Začína sa 10. ročník, ktorý prinesie zmeny predovšetkým do organizácie finálového podujatia. Už v minulom roku sme súťaž ozvláštnili o BikeLabové inštalácie a navýšili sme sumu darovaných finančných prostriedkov pre školy.“

Súťaž Energetika bola v roku 2007 vyhlásená s cieľom vytvoriť priestor pre tvorivé a originálne pohľady žiakov na vopred určené témy a so zámerom rozšíriť povedomie o energetike na školách v regiónoch východného Slovenska.

Žiaci sa zakaždým museli popasovať nielen s novou literárnou témou ale aj formou jej spracovania – s písaním esejí, rozprávok a sci-fi príbehov; s prípravou hudobných a reklamných textov. Výzvou pre nich boli aj výtvarné témy vo forme komiksov, koláží, plagátov, ale aj kalendárov, pohľadníc či známok.

„V tomto roku bude úlohou žiakov vyhotoviť pexeso a obal na LED žiarovku. Obsahovo sa naďalej držíme tém, ktoré sú blízke energetike, alebo prezentujú naše produkty a služby,“ vyhlasuje A. Danihelová.

Žiaci 1. až 5. ročníka majú zhotoviť energetické pexeso. „Jednotlivé kartičky môžu venovať napríklad úsporám energie, pojmom z energetiky či využívaniu obnoviteľných zdrojov,“ navrhuje hovorkyňa. Žiaci 6. až 9. ročníka budú vyrábať obal na LED žiarovku, ktorá je dnes jedným z najúspešnejších produktov VSE. Súčasťou ich návrhu má byť vtipný a nápaditý slogan s originálnou personalizovanou etiketou.

Kalendár súťaže

Súťaž Energetika 2016 vyhlasuje Východoslovenská energetika Holding dnes 11. januára 2016. Súťažiaci môžu zasielať svoje práce do 29. februára 2016 na adresu spoločnosti (Mlynská 31, 04291 Košice). Finálové podujatie sa uskutoční v apríli t.r. Viac informácií nájdu školy v pravidlách súťaže na stránke www.vse.sk

Zdroj: Východoslovenská energetika

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.