Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
solarny kolektor
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com/ Jeremy Levine Design (licencia Creative Commons)
26. novembra 2010 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

Deloitte: SR bude využívať OZE najmä lokálne

Sektor energetiky bude aj začiatkom roka 2011 pravdepodobne stále bojovať s náročnými podmienkami, aj keď svetová hospodárska kríza začína ustupovať. Vyplýva to z aktuálnej prognózy spoločnosti Deloitte.

„V roku 2011 a ďalších rokoch sa solárne technológie začnú v čoraz väčšej miere využívať okrem priemyselných užívateľov aj domácnosťami a malými podnikmi. Na Slovensku očakávame čoraz väčší rozsah budovania obnoviteľných zdrojov energie za účelom lokálnej spotreby, teda pre menšie priemyselné celky, inštitúcie verejného života a domácnosti,“ uviedol Martin Hrežo, manažér na oddelení Consulting spoločnosti Deloitte Slovensko.

Ropné katastrofy: Vlády si dajú viac záležať na dohľade

Cena ropy, ktorá sa považuje za globálne a jednotné kritérium svetového oživenia, ako aj sila a udržateľnosť oživenia, ovplyvnia spôsoby, akými sa vyrábajú a spotrebovávajú jednotlivé formy energie. Nedávna séria katastrof v ropnom a plynárenskom odvetví, ktoré ohrozili životné prostredie, zdravie a bezpečnosť, sa pravdepodobne prejaví vo zvýšenom dohľade vlád nad všetkými druhmi výroby energie.

Bridlicový plyn a elektromobily

Rozmach nekonvenčného zemného plynu je udalosťou meniacou pravidlá hry, ktorá bude v krátkodobom horizonte pravdepodobne pokračovať.

Podľa predikcie Deloitte budú hybridné elektrické vozidlá pravdepodobne aj naďalej obľúbené, ale do siete pripojiteľné elektrické autá a čisto elektrické autá sa budú pravdepodobne rozširovať podľa dopytu spotrebiteľov.

Správa vychádza z podrobných rozhovorov s klientmi, odvetvovými analytikmi a dlhoročnými špecialistami na odvetvie energetiky z členských firiem Deloitte po celom svete.

TASR, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.