Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
grid and wind turbines
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com/the russians are here (licencia creative commons)
11. januára 2011 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Dánsky výrobca veterných turbín získal v Číne ďalšiu zákazku

Vestas, najväčší výrobca veterných turbín na svete, zvyšuje svoj odbyt v Číne. Celkom 25 turbín má dánska firma dodať na čínsky trh v priebehu tretieho kvartálu 2011. Nová zákazka je v priebehu viac než týždňa už druhá, ktorú firma získala od čínskej spoločnosti Hebei Construction Investment New Energy Company (HCINEC).

Čína sa stala v roku 2009 najväčším trhom pre veterné turbíny. Vestas má v číne továreň v meste Tiencin, ktorá je zároveň najväčším integrovaným závodom dánskeho koncernu. V októbri 2010 sprevádzkovakla firma v Pekingu aj centrum výskumu a vývoja. Všetky výrobné kapacity v Číne si chce firma rezervovať, aby pokryla rastúci dopyt na tamojšom trhu.

Okrem Číny sa predaju veterných turbín darí aj na trhoch v Severnej Amerike. V minulom roku tam získal Vestas rekordný objem zákaziek, ktorá prekonal rekord z roku 2007. Inštalovaný výkon turbín, ktoré sa tam predali v roku 2010 predstavuje 1.883 MW. Vestas získal celkom 15 zákaziek, z toho 10 v USA a 5 z Kanady.

Trh s veternými turbínami zažil v minulom roku oživenie. Svedčia o tom obchodné výsledky svetových výrobcov za predchádzajúci rok. V rokoch 2008 a 2009 sa predaj turbín prepadol v dôsledku globálnej krízy.

ČTK, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.