Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. septembra 2017 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Dánsky konglomerát predá divíziu tankerov za vyše miliardu dolárov

Firma dnes uviedla, že divíziu tankerovej prepravy predá firme APMH Invest. To je divízia spoločnosti A.P Moeller Holding, ktorá je hlavným akcionárom firmy A.P. Moeller-Maersk. Hodnota kontraktu bola stanovená na 1,17 miliardy USD (977,28 milióna eur). Po dokončení celého procesu vytvorí APMH Invest na zabezpečenie prevádzky tankerovej prepravy konzorcium s obchodnou spoločnosťou Mitsui & Co.

Divízia Maersk Tankers je jedným z najväčších prevádzkovateľov ropných tankerov na svete. Jej predaj je druhým v krátkom čase. V auguste Moeller-Maersk oznámil predaj ropnej divízie Maersk Oil francúzskej spoločnosti Total za 4,95 miliardy USD.

Ešte stále vlastní divíziu Maersk Drilling, ktorá prevádzkuje ropné plošiny a plošiny na ťažbu plynu, najmä v oblasti Severného mora. Aj v tomto prípade uvažuje o prípadnom predaji, rovnako ako pri ďalšej divízii Maersk Supply.

Maersk Tankers vlastní 161 tankerov a zamestnáva 3100 ľudí. Ako uviedol konglomerát A.P. Moeller-Maersk, zisk z predaja použije na zníženie svojho dlhu.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.