Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. marca 2017 Teplo a tepelná energia od Energia.skSITA

Ďalšie kolo Zelenej domácnostiam s novými pravidlami sa blíži

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) sa pripravuje na v poradí 6. kolo dotačného projektu Zelená domácnostiam. Určené je pre domácnosti s výnimkou Bratislavského kraja. SIEA upozorňuje záujemcov, aby si v predstihu prečítali aktualizovaný manuál a všeobecné i osobitné podmienky.   

„V žiadnom prípade neodporúčame domácnostiam žiadať o poukážku, kým sa dostatočne neoboznámia so všeobecnými a osobitnými podmienkami kola. Veľmi dôležité je vopred si prečítať aktualizovaný manuál k podávaniu žiadosti, v ktorom boli doplnené aj o užitočné informácie súvisiace s častejšími kolami s menšou alokáciou,“ poznamenal Stanislav Jurikovič zo SIEA.

Nezabudnite na potvrdenie žiadosti

Možnosť vyplniť elektronický formulár sa otvorí v utorok (4. apríla) o 15:00. Okrem presného typu zariadenia je nutné mať k dispozícii aj údaje týkajúce sa miesta inštalácie. Podľa Jurikoviča ich žiadateľ nájde v liste vlastníctva domu, kde sa bude zariadenie využívať. „Vyplnenie žiadosti v elektronickom systéme neznamená, že žiadosť je ukončená. Pre ukončenie žiadosti je nutné čo najskôr potvrdiť záujem o poukážku prostredníctvom kliknutia na odkaz, ktorý je po požiadaní doručený na e-mailovú adresu zadanú v žiadosti,“ dodal.

Po vyplnení žiadosti dostanú záujemcovia prostredníctvom e-mailovej správy vyrozumenie o výsledku žiadosti v krátkom čase. Tí, čo sa zaregistrujú až po skončení kola, dostanú vyrozumenie o neúspešnej žiadosti do 24-hodín.

SIEA upozorňuje, že informačný systém, ktorý slúži na prijímanie žiadostí o vydanie poukážky, pracuje automaticky. Po vyplnení žiadosti obratom odosiela správu s výzvou a aktívnym linkom na potvrdenie záujmu na e-mailovú adresu, ktorú uvedie záujemca v žiadosti. Preto ak správa s výzvou nie je doručená do v krátkom čase, a e-mailová adresa bola vyplnená správne, je potrebné skontrolovať aj priečinok nevyžiadanej pošty – spam.

Nielen rýchlosť, ale aj dve kritériá

Pri vyhodnocovaní žiadostí informačný systém nezohľadňuje iba čas, kedy domácnosť potvrdí záujem o poukážku, ale aj uplatnenie uprednostňujúcich kritérií. V prípade kôl, ktoré budú zamerané len na podporu zariadení na výrobu tepla, môžu žiadatelia uplatniť dve uprednostňujúce kritériá.

Najvyššiu prioritu má podpora zariadení na výrobu tepla v budovách, kde boli vykonané opatrenia na zníženie spotreby energie. Druhé kritérium s menšou váhou súvisí s tým, či bude zariadenie využívané v lokalitách, kde nie sú vybudované systémy centralizovaného zásobovania teplom. Informačný systém žiadosti s uplatneným uprednostňujúcim kritériom automaticky posunie pri vyhodnocovaní pred žiadosti, ktoré kritériá uplatnené nemajú.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.