Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. mája 2013 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Dalkia plánuje v Bratislave investíciu za 13,5 mil. eur

Spoločnosť Dalkia, a.s. investuje v bratislavskej mestskej časti Petržalka do kombinovanej výroby elektriny a tepla v prvotnej fáze 13,5 mil. eur. Vďaka tejto investícii predĺži firma s bratislavskou mestskou časťou zmluvu o prenájme tepelného hospodárstva do roku 2039. „Toto predĺženie spolupráce umožní významné investície realizované bez nároku na mestský rozpočet a bez negatívneho dopadu na cenu tepla,“ uviedol generálny riaditeľ skupiny Dalkia na Slovensku Vincent Barbier.

Kombinovanú výrobu elektriny a tepla zabezpečí firma v Petržalke prostredníctvom plynových spaľovacích motoroch umiestnených v 18 existujúcich kotolniach s celkovým inštalovaným výkonom zhruba 15 megawattov. Dalkia zabezpečuje dodávku tepla a teplej vody pre najväčšie sídlisko v strednej Európe od roku 2000.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.