Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ohen
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Oheň v krbe. Foto: Flickr.com/slgckgc (licencia Creative Commons)
15. novembra 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

ČR: V Blansku otvorili galériu vykurovacích zariadení

Podľa odborníkov, väčšina problémov súvisiacich s energetickým hospodárením budov súvisí s nevhodným použitím vykurovacích zariadení, chybami v projekcii a pri montáži. Zvyšných 16 percent problémov majú na svedomí nekvalitné produkty.

„Časy, kedy stavebník vyberal pre svoj rodinný dom, prípadne iný objekt iba najlepší kotol ústredného kúrenia, ale vôbec sa nestaral o to, v akom režime a v akom systéme bude tento spotrebič pracovať, sú už dávnou minulosťou,“ uviedol Josef Brabenec, predseda predstavenstva spoločnosti ENBRA, ktorá projekt pripravila.

Galéria je menšou rodinnou vilou s presne stanovenými tepelnými parametrami a s inštalovanými kombináciami 18 zdrojov tepla. Vedľa kondenzačného plynového kotla sa tu nachádza elektrický kotol, kotol na drevo, drevné pelety, tepelné čerpadlo, bezobslužný krb, kachle alebo solárne tepelné systémy.

Kúrenárska galéria v Blansku bude počas pracovných dní slúžiť študentom a odborníkom. Cez víkendy má byť dostupná verejnosti.

Zdroj: ČTK, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.