Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kukurica - biomasa
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Kukuričné pole (biomasa) - ilustračná foto. Zdroj: Flickr.com / snake.eyes (licencia Creative Commons)
25. septembra 2012 Ostatné od Energia.skSITA

ČR: Nariadenie vlády o biopalivách je legislatívnou formalitou

„V súlade s mandátom uvedeným v zákone o ochrane ovzdušia stanovuje nariadenie konkrétne požiadavky na spôsob pestovania biomasy a výroby biopalív z hľadiska minimálnej úspory emisií skleníkových plynov oproti fosílnym palivám a tiež z hľadiska ochrany biodiverzity,“ uvádzajú autori z ministerstva životného prostredia v správe uverejnenej v elektronickej legislatívne knižnici.

Výrocovia a distribútori musia preukázať, kde a ako vyrástli rastliny použité na výrobu biopalív bez ohľadu na to, či biopalivá a suroviny na ich výrobu pochádzajú z Česka, EÚ alebo tretích krajín.

Európska únia v poslednej dobe mení pohľad na biopalivá. Minulý týždeň po vlne kritiky oznámila, že nebude presadzovať biopalivá, ktorých produkcia by viedla k znižovaniu výroby potravín.

Do roku 2020 chce zachovať podiel biopalív založených na poľnohospodárskych plodinách na celkovej spotrebe energie na maximálne piatich percentách, nie podiel navyšovať, ako predtým plánovala. Brusel tiež chystá novú legislatívu upravujúcu výrobu biopalív.

Zdroj: ČTK, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.