Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. júna 2017 Jadrová energia od Energia.skSITA

ČR: Jadrový úrad povolil ďalšiu prevádzku 2. bloku Dukovian

Spoločnosť ČEZ, ktorá elektráreň prevádzkuje, Dukovany modernizuje pre ďalšiu dlhodobú prevádzku. Tento rok končí platnosť doterajšej licencie ešte pre tretí a štvrtý blok. Povolenie na ďalšiuprevádzku prvého bloku majú Dukovany od vlaňajšieho marca.

ČEZ mala pri predlžovaní prevádzky druhého bloku v Dukovanoch problémy kvôli zvarom na potrubí, pri ktorých musela stihnúť urobiť všetky kontroly a dodať SÚJB potrebnú dokumentáciu.

Analytici komplikácie s udelením povolenia na ďalšiu prevádzku nepredpokladali. Príprave dukovanskej atómky na preĺženie prevádzky, ktorú sprevádzají niekedy aj niekoľkomesačné odstávky jadrových blokov, by sa mala tento rok dokončiť. Současťou prípravy sú tiež kontroly tlakových nádob reaktorov, parogenerátorov a zvarov alebo výmeny niektorých potrubí.

Dukovany s celkovým inštalovaným výkonom 2040 megawattov pokrývajú pätinu spotreby elektriny v Českej republike. Minulý rok dodala elektráreň do sústavy takmer 12 terawatthodín elektriny.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.