Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rodinné domy - Česko
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com / Eurapart (licencia Creative Commons)
4. septembra 2010 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

ČR: Dodávateľa elektriny zmenilo v auguste viac ako 20 tis. domácností

V august 2010 zmenilo v Českej republike dodávateľa elektrickej energie 20.642 domácností. Český denník Lidové noviny píše o rekorde, aký tamojší trh s elektrinou nezažil. Pre porovnanie, v predchádzajúcich mesiacoch sa počet zmien pohyboval v rozmedzí od 8 do 12 tis. domácností.

Domácnosti v Českej republike sa pre lepšiu platobnú disciplínu stávajú pre predajcov elektriny čoraz zaujímavejšími klientmi. Domácnosti platia účty disciplinovanejšie, ako odberatelia – firmy.

Za augustovým rekordom je najmä zvýšená aktivita nových dodávateľov elektriny. Najrýchlejší rast zaznamenal Centropol Energy, ktorý len od januára do augusta tohto roka získal celkovo 60 tis. zákazníkov – domácností i firiem.

„V súčasnosti už získavame zhruba 15 tis. zákazníkov mesačne. Očakávame, že na budúci rok tieto čísla vzrastú ešte dramatickejšie. Predpoklad na budúci rok je minimálne 30 tis. nových zákazníkov mesačne na odber elektriny a plynu dohromady,“ tvrdí obchodný riaditeľ Centropolu Lukáš Pokrupa.

Podobne sa vyvíja situácia aj v prípade zemného plynu. Energetický regulačný úrad zatiaľ zverejnil čísla za júl, kedy svojho dodávateľa zmenilo celkovo 7.875 zákazníkov, z toho 6.297 domácností. V oboch prípadoch ide o rekordné hodnoty.

„To, že došlo medziročne k 81-% nárastu [počtu] zmien dodávateľa plynu, vnímame ako dôkaz dostatočnej konkurencie,“ skonštatoval prezident Českej plynárenskej únie Oldřich Petržilka.

TASR, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.