Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. apríla 2016 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Členmi najvyšších orgánov MOL sú už traja Slováci, aj exminister I. Mikloš

Oszkár Világi, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Slovnaftu, je členom vedenia v MOL-e už od roku 2010. V apríli toho roka sa stal členom výkonnej rady skupiny MOL a o rok neskôr členom predstavenstva.

Slovenský ekonóm, bývalý podpredseda vlády a minister financií Ivan Mikloš bude členom dozornej rady spoločnosti od 1. mája 2016, zvolený bol na päťročné funkčné obdobie. Za člena dozornej rady spoločnosti MOL bol dnes opätovne zvolený aj jej súčasný predseda György Mosonyi.

RVZ firmy MOL-u rozhodlo zároveň aj o výplate dividend v hodnote 55 miliárd HUF a schválilo konsolidovanú účtovnú závierku za rok 2015. Skupina MOL vykázala v roku 2015 zisk pred zdanením, úrokmi a odpismi očistený o náklady súvisiace s precenením zásob (clean CCS EBITDA) vo výške 2,5 miliardy USD oproti plánovaným 2,2 miliardy USD.

Najväčším akcionárom spoločnosti MOL je maďarský štát s takmer 25 % akcií. Zahraniční investori (najmä inštitucionálni) držia 22,4 % akcií. Podiel v MOL-e majú taktiež spoločnosti ČEZ, Oman Oil, UniCredit Bank, OTP Bank a ďalší.

Skupina MOL je medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť s centrálou v Budapešti, v Maďarsku. Pôsobí vo viac ako 30 krajinách a zamestnáva 26.000 ľudí po celom svete. V súčasnosti má skupina MOL výrobné aktivity v 8 krajinách a prieskumné aktíva v 13 krajinách. Prevádzkuje štyri rafinérie a dva petrochemické závody v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvátsku. Skupina MOL tiež vlastní sieť takmer 2000 čerpacích staníc v 11 krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.