Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fulvio Conti - SITA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Fulvio Conti Foto: SITA/AP Photo/Remy de la Mauviniere)
11. mája 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Čistý zisk Enelu v prvom štvrťroku klesol

Skupina dosiahla v analyzovanom období celkové výnosy vo výške 21,2 mil eur, čo medziročne predstavuje nárast o 8,5 %. Enel evidoval ku koncu marca zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) v objeme 4,3 mld. eur. Ide tak o vyše dvojpercentný medziročný pokles. „Negatívny hospodársky trend, zaznamenávaný od minulého roka, pokračoval aj v prvom štvrťroku  2012, pričom  nižší dopyt predovšetkým v Taliansku a Španielsku bol čiastočne kompenzovaný rastom na trhoch Latinskej Ameriky, Ruska a východnej Európy. V tejto súvislosti, finančné výsledky za uvedené obdobie predčili naše očakávania a sú v súlade s výsledkami roka 2011,“ okomentoval štvrťročné hospodárske výsledky za rok 2012 šéf Enelu Fulvio Conti.

Skupina Enel vyprodukovala celosvetovo v minulom roku 293,9 terawatthodín (TWh) elektrickej energie, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 1,3 %. V samotnom Taliansku skupina vygenerovala 79 TWh a v zahraničí 214,9 TWh elektrickej energie. Talianska spoločnosť celkovo vyprodukovala najviac elektriny prostredníctvom tepelných elektrární (58,4 %), nasledujú obnoviteľné zdroje (28,2 %) a jadrové elektrárne (13,4 %).

Enel je najväčšou talianskou energetickou skupinou a podľa inštalovanej kapacity druhou najväčšiu európskou elektrárenskou firmou, s ktorej akciami sa obchoduje na burze. Od apríla 2006 je Enel 66-percentným akcionárom Slovenských elektrární. Zvyšných 34 % v Slovenských elektrárňach kontroluje Fond národného majetku SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR.

(c) energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.