Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fulvio Conti - TASR
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Generálny riaditeľ spoločnosti Enel Fulvio Conti. Foto: TASR/Martin Baumann
3. augusta 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Čistý zisk Enelu v prvom polroku klesol, tržby vzrástli

Skupina dosiahla v analyzovanom období celkové tržby vo výške 40,7 mld. eur, čo medziročne predstavuje nárast o 6 %. Enel evidoval ku koncu prvého polroku zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) v objeme 1,8 mld. eur. Ide tak o vyše 28,6 % medziročný pokles. „Prvá polovica roku 2012 bola charakterizovaná ekonomickým poklesom zrelých ekonomík Európy, vrátane Talianska a Španielska. Napriek tomuto pozadiu profitovali polročné výsledky Skupiny Enel z nárastu v Latinskej Amerike, v Rusku a vo Východnej Európe, ako aj z obnoviteľných zdrojov v celosvetovom meradle, čím sa potvrdila platnosť nášho medzinárodného zamerania, ktoré nám umožňuje minimalizovať negatívne vplyvy nepriaznivej ekonomickej klímy, ako aj regulačných problémov, ktoré v súčasnosti zavádza Španielsko,“ okomentoval polročné hospodárske výsledky generálny riaditeľ spoločnosti Enel Fulvio Conti.

Skupina Enel vyprodukovala v prvej polovici roku 2012 148,7 TWh elektrickej energie, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 3 %. V samotnom Taliansku skupina vygenerovala 38,1 TWh a v zahraničí 110,3 TWh elektrickej energie. Talianska spoločnosť celkovo vyprodukovala najviac elektriny prostredníctvom tepelných elektrární (57,9 %), nasledujú obnoviteľné zdroje (28,1 %) a jadrové elektrárne (14 %).

Enel je najväčšou talianskou energetickou skupinou a podľa inštalovanej kapacity druhou najväčšiu európskou elektrárenskou firmou, s ktorej akciami sa obchoduje na burze. Od apríla 2006 je Enel 66-percentným akcionárom Slovenských elektrární. Zvyšných 34 % v Slovenských elektrárňach kontroluje Fond národného majetku SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR.

(c) energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.