Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. februára 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Čistý zisk ČEZ vlani klesol o 12,3 percent

Prevádzkový zisk pred započítaním odpisov (EBITDA) sa vlani medziročne znížil o 4,4 % na 82,1 mld. českých korún, čo bolo o 1,1 mld. nad očakávaním firmy. Pre tento rok Skupina ČEZ predpokladá ďalší pokles prevádzkového zisku EBITDA na 70,5 mld. českých korún. „Dôležitým indikátorom ďalšieho vývoja energetického sektora bude rokovanie na pôde Európskej únie o klimaticko-energetickej politike Európy do roku 2030,“ uviedol generálny riaditeľ ČEZ Daniel Beneš.

Firma ďalej uviedla, že v dôsledku zhoršujúcich sa podmienok podnikania v energetike rovnako ako jej konkurenti od roku 2010 vytvárala dočasné opravné položky alebo odpisovala aktíva. V jej prípade sa to do konca minulého roka týkalo 2,7 % stálych aktív.

ČEZ pripomenul, že vlani ďalej pracoval na zvyšovaní inštalovaného výkonu svojich jadrových elektrární. „Pokračovala modernizácia uhoľných elektrární, ktoré prinášajú významné zníženie emisií aj úspory palív,“ uviedla firma.

ČEZ je najväčšia energetická firma v Česku. Jej majoritným akcionárom je štát, ktorý drží prostredníctvom ministerstva financií zhruba 70 % akcií. S akciami ČEZ sa obchoduje na pražskej burze.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.