Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. marca 2018 Ostatné od Energia.skTASR

Čistý zisk českej energetickej spoločnosti ČEZ vzrástol vlani o 30 %

Prevádzkový zisk pred úrokmi, daňami a odpismi (EBITDA) dosiahol 53,9 miliardy Kč. To znamená o 7 % menej. Prevádzkové výnosy klesli o 1 % na 201,9 miliardy Kč. Výroba elektriny z tradičných zdrojov, medzi ktoré patrí napríklad uhlie, vzrástla o 2 %, výroba elektriny z obnoviteľných zdrojov sa zvýšila o štvrtinu, uviedol server novinky.cz.

„ČEZ výrazne posilňuje aj v oblasti novej energetiky. Prevádzkové výnosy z ESCO aktivít vzrástli o 118 % na 7,4 miliardy Kč,“ doplnil hovorca skupiny Ladislav Kříž. Pod skratkou ESCO sa ukrývajú komplexné energetické služby.

Šéf ČEZ Daniel Beneš vyjadril s výsledkami firmy spokojnosť. Ako uviedol, ciele na úrovni prevádzkového aj čistého zisku prekonal ČEZ takmer o 2 miliardy Kč. Najvýznamnejšou akvizíciou ČEZ v minulom roku bolo podľa Beneša získanie nemeckej spoločnosti Elevion, ktorá patrí k najväčším poskytovateľom ESCO služieb v krajine.

(1 EUR = 25,432 CZK)

Copyright © TASR 2018

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.