Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. novembra 2015 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

Číňania postavia v Argentíne veterný park za vyše 430 mil. USD

Veterný park El Angelito neďaleko mesta Gastre, ktoré sa nachádza asi 1300 kilometrov juhozápadne od Buenos Aires, by mal začať fungovať do dvoch rokov. Inštalovaná kapacita parku by mala dosiahnuť 200 megawattov. Peniaze na projekt poskytnú čínske banky.

Oblasť Patagónie je charakteristická častým a silným vetrom, pričom je len málo osídlená a vzdialená od veľkých miest. Argentína týmto projektom zvýši svoj veľmi malý podiel obnoviteľných zdrojov na produkcii elektrickej energie. Čo sa týka veternej energie, inštalovaná kapacita dosahuje v súčasnosti len 187 megawattov, čo znamená, že na celkovej produkcii elektrickej energie v krajine sa energia z vetra podieľa len 0,6 %.

(1 EUR = 1,0688 USD)

3 dan ed

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.