Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. januára 2014 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Čína zvýši domácu ťažbu ropy a plynu do roku 2030 o vyše 100 %

Vedúci úseku geologického prieskumu ministerstva Pcheng Čchi-ming na tlačovej konferencii uviedol, že celková ťažba ropy a plynu môže dosiahnuť v cieľovom roku 700 miliónov ton ropného ekvivalentu.

Ťažba bude o vyše 100 % vyššia než v minulom roku. Vlani dosiahla ťažba ropy a plynu podľa predbežných údajov ministerstva 320 miliónov ton ropného ekvivalentu.

Čína by mala mať do roku 2030 overené zásoby ropy asi 22 miliárd ton a jej ročná ťažba by mala vzrásť z 200 na 250 miliónov ton. Zásoby zemného plynu by mali do cieľového roku vzrásť na 12 biliónov kubických metrov (m3). Ročná ťažba by mala medziročne stúpať o 10 miliárd m3 a v roku 2030 by mala byť okolo 300 miliárd m3.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.