Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. apríla 2010 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Čína štartuje program bezpečnosti uhoľných baní

Národná komisia pre rozvoj a reformy začne v Číne s bezpečnostnými previerkami uhoľných baní. Bane, ktoré nezískajú povolenie štátnych úradov budú zatvorené. Vládne opatrenia majú znížiť počet banských nešťastí.

Kampaň o bezpečnosti v ťažkom priemysle má trvať 2 mesiace. Vznikla začiatkom mesiaca ako reakcia na sériu banských nešťastí. Podľa agentúry Reuters s odvolaním na štatistiky Štátny úrad bezpečnosti, v uplynulých týždňoch zahynulo v Číne pri banských nešťastiach až 90 ľudí.

Bezpečnostné predpisy sa v Číne zanedbávajú v dôsledku snahy uspokojiť narastajúci dopyt po uhlí. Uhlie má v energetickom mixe krajiny podiel až 70 %, uvádza agentúra AFP.

Úmrtnosť pri ťažbe uhlia je dlhodobým problémom v Číne. Podľa oficiálnych údajov čínskych úradov v roku 2009 zahynulo v baniach celkom 2600 ľudí, informuje agentúra Reuters.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.