Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
cinsky mur
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com/ Studio494 Photography (licencia Creative Commons)
21. septembra 2010 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Čína sprísňuje štandardy pre energetickú efektívnosť

Čínska plánovacia komisia sprísňuje podmienky pre nové továrne a iné investičné projekty. Ak nedosiahnu požadovanú mieru energetickej efektívnosti, nezískajú povolenie na realizáciu. Opatrenie vstúpi do platnosti 1. novembra 2010.

Peking priznáva zaostávanie za očakávaniami. Existujúci plán na výrazné zníženie vypúšťania skleníkových plynov do ovzdušia sa nevydaril v celom rozsahu. Dôvodom je program podpory výstavby objektov, ktorý viedol k rastu kapacít v oceliarstve, cementárstve a v iných odvetviach ťažkého priemyslu.

Štatistiky Svetovej banky tento trend potvrdzujú. Čína podľa nich potrebuje na jednotku produkcie dvakrát toľko energie ako Spojené štáty, Japonsko či iné vyspelé ekonomiky. Čínske úrady dokonca uvádzajú, že táto spotreba je 3,4-krát vyššia.

Tento rok by mala klesnúť energetická náročnosť čínskej výroby v porovnaní s rokom 2006 o 20 %. Do konca minulého roka klesla o 14,4 %, k čomu prispelo aj zatvorenie malých oceliarní a závodov. V prvej polovici tohto roka sa energetická náročnosť čínskej ekonomiky znížila len o 0,9 %. Ďalších 4,7 % by sa malo dosiahnuť do konca decembra.

TASR, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.